Realizacje

Budowa domów z bali – realizacje

Drewniany dom to dom z duszą, ale jego trwałość i wygoda mieszkania w takim domu jest warunkowana odpowiednią konstrukcją i wykorzystaniem solidnych materiałów. Budowa domów z bali w firmie Dach-Gont jest realizowana na podstawie bardzo wysokich standardów. Przykładowe realizacje naszej firmy możesz obejrzeć w galerii poniżej.

Nasze domy z bali powstają z drewna świerkowego i mają solidną izolację wewnętrzną. Do przygotowania izolacji wykorzystujemy zwykle wełnę mineralną, ale może być to również inny materiał. Ściany wewnętrzne powstają z bali lub z desek imitujących bale. Między piętrami stosujemy izolację akustyczną, natomiast pokrycie dachowe wykonujemy z gontu drewnianego, dachówki lub blachy – w zależności od potrzeb inwestora i specyfiki projektu. Projektowanie domów drewnianych zlecamy współpracującym z nami pracowniom architektonicznym.

Zajmujemy się przygotowaniem wszystkich elementów – rynien, schodów i podłóg drewnianych, a także drzwi i okien. Do uszczelnienia między balami stosujemy wełniankę (materiał w drewna), a wszystkie bale impregnujemy odpowiednio przeciwko insektom, promieniom UV, grzybom i niekorzystnym warunkom atmosferycznym, takim jak śnieg, deszcz czy mróz.

Domy z bali – firmy z Podhala

Firm budujących domy z bali jest na Podhalu wiele. W tym regionie domy z bali są niezwykle popularne. Można wręcz stwierdzić, że są integralnym elementem tej części Polski. Mimo z pozoru dużego wyboru spośród różnych firm, tak naprawdę tylko nieliczne są w stanie zagwarantować jakość prac porównywalną z jakością oferowaną przez Dach-Gont. Jeśli szukasz doświadczonej firmy, skontaktuj się z nami. Wiemy, jak budować solidne domy z bali. Firmy z Podhala nie zawsze dysponują własnymi tartakami i nie zawsze zatrudniają mistrzów w swoim fachu, a u nas jest to w standardzie.

W firmie Dach-Gont możemy się podjąć nawet najbardziej wymagających zadań. Jedną z takich realizacji była rekonstrukcja dachu na zamku w Bobolicach. Zamek został zrekonstruowany przy użyciu trwałych materiałów i wskutek wytężonej pracy całego naszego zespołu.