Gont

Gonty drewniane – producent gontów Dach-Gont

Gont drewniany to materiał wykorzystywany do pokrywania dachów na różnych obiektach – zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych, np. na altanach ogrodowych lub garażach. Gont jest deseczką o przekroju klina powstającą z drewna iglastego. Do pokrywania dachów domów z bali najczęściej wykorzystuje się właśnie najlepszej jakości precyzyjnie wykonane gonty drewniane. Producent tych gontów – firma Dach-Gont może wykonać dla Ciebie nawet najbardziej fantazyjne pokrycie dachowe z jednoczesną gwarancją długiego i bezproblemowego użytkowania.

Gont doskonale komponuje się z drewnianą architekturą. Ten rodzaj pokrycia występuje w dwóch wersjach. Wyróżniamy gont łupany i cięty. Gonty łupane to tradycyjne, ręcznie produkowane gonty, natomiast gonty cięte są materiałem produkowanym z desek tartacznych. Producent gontu drewnianego Dach-Gont wykorzystuje do pokryć dachowych gont cięty.

Gonty drewniane – montaż

Gont wyprodukowany w naszym tartaku jest montowany na miejscu u Klienta. Na tym etapie najważniejsze jest by, dobrze połączyć ze sobą gonty drewniane. Montaż musi być wyjątkowo precyzyjny. Gont układamy na łatach, ostra krawędź jednego gonta jest wciskana we wpust drugiego, a następnie gonty są przybijane do łat. Taki sposób montażu gwarantuje, że pokrycie dachowe będzie bardzo trwałe.

Obecnie projektowanie domów drewnianych z zastosowaniem gontu jest coraz popularniejsze, a wynika to z większej świadomości społecznej. Coraz więcej osób skłania się ku naturze, wybierając ekologiczne i zdrowe rozwiązania.

altanka
dom z bali
dom z bali
dom z bali górski